• Acquamarina Spa & Wellness
 • Acquamarina Spa & Wellness

Harmoni dhe relax

Mireqenia e verteta  nuk arrihet nga bolleku i te mirave materiale por nga nje mendje e qet.

Acquamarina Spa & Wellness

Nje risi per Vloren – Nje risi per Shqiperine
Aty ku mikepritja shqiptare nderthuret me cilesine italiane.

 • Pishina

  Pishina

  Noti, prej kohesh, eshte konsideruar si nje sport i kompletuar dhe i pershtatshem per cdo moshe, sport i cili eshte ne gjendje te beje muskujt te punojne pa ndonje sforco te tepert dhe eshte i dobishem per te bere me elastike kolonen vertebrale.

 • Shtreter te ngrohur

  Shtreter te ngrohur

  Shtreterit relax te ngrohur jane te menduar per relaksim pas nje Saune, Pishine, Palestre…etj. Bejne te mundur nje relaksim te thelle dhe ndihmon ne shtrirjen muskolare. Temperatura e vaket qe deperton the thellesi te trupit jep nje ndjenje te kendshme, sidomos ne periudhen dimerore.

 • Zona Relax / Tizaneria

  Zona Relax / Tizaneria

  Vendi perfekt per tu relaksuar dhe per te shijuar perzgjedhjen e Cajit me shije te ndryshme, fruta te fresketa dhe biskota. Aty ku i vetmi mendim eshte relaksimi.

 • Kneipp

  Kneipp

  Eshte nje trajtim i bazuar tek uji. Per te perfituar nga te mirat qe rrjellin nga perdorimi i Kneipp mjafton te ecesh ne dy vaskat e ujit. Ne fakt trajtimi Kneipp stimulon qarkullimin e gjakut nepermjet alternimit te ujit te ngrohte dhe te ftohte.

 • Sauna e Hammam

  Sauna e Hammam

  Ajri i ngrohte ben te mundur zgjerimin e eneve te gjakut, relakson muskujt, pastron dhe e ben me elastike lekuren, ndihmon ne dobesim, ndihmon sistemin imunitar dhe redukton tensionin nervor duke garantuar nje relaksim total. Ne fakt djersitja ndihmon ne eliminimin e toksinave te trupit dhe stimulon funksionimin e organeve te tjera. Kombinimi i lageshtires, ngrohtesise dhe niveli i drites lehteson cdo tension fizik dhe trupore. Banjoja e ngrohte ne avull pastron epidermen, eliminon qelizat e vdekura dhe lufton vjetersimin e lekures.

KESHILLUAR NGA: